Alçıpan Tavan
Alçıpan
Alçıpan Tavan
Tavan Tadilat
Alçıpan Asma Tavan

Alçıpan asma tavan geniş yüzeyli ve tek parçalı sistemler olduğu için mimari çalışmalarda yaygın olarak yer almaktadır. Sebeplerine gelince;                                                                                                                                                                                                                                      -Tavan yüzeylerinden geçen elektrik ve sıhhi tesisat hatlarının kırma ve dökme olmadan hızlı ve kolay döşenmesine ve yine kolay müdahale edilmesine sebep veren gizlenmesinde kolaylık sağlayan sistemlerdir. Ham ve brüt beton tavan yüzeylerin istenilen yükseklikte örtülmesine izin vermekle birlikte tavanların boya aşamasına kadar olan alçı iş ve işçiliklerini büyük ölçüde kolaylaştırmış olur. Yangına ve suya dayanıklı alçı levha yüzeylerinden ziyade hafif yapılarından dolayı bina taşıyıcı sisteminde herhangi bir risk oluşturmamaktadır. Ekoyu engelleyen akustik yapısından kaynaklı ses yalıtım konusunda fayda sağlamaktadır. Oturmuş eski yapılarda oluşan ve durdurulamayan sürekli çatlamaların asma tavan sayesinde örtücülüğü çok daha basit şekilde olmaktadır.

Alçıpan çeşitlerine gelince

-Yeşil alçıpan : Neme dayanıklı olan bu alçı levhalar genellikle banyo, tuvalet, duş alanları gibi ıslak hacimlerde kullanılmaktadır.

-Kırmızı alçıpan : Yangına dayanıklı alçı levha olarak bilinen bu alçıpanlar genellikle avm, işyeri gibi yangına açık yerlerde kullanılmaktadır. Pembe alçıpan olarak ta bilinmektedir.

-Beyaz alçıpan : Genellikle kullanılan diğer alçıpanlara göre fiyat olarak daha uygun ve yaygın kullanılan standart alçıpandır. 

Alçıpan asma tavan uygulamasında öncelikli olarak asma tavanın yapılacağı alanlar siz değerli müşterilerimiz tarafından ustalarımıza gösterildikten sonra alanın uygunluğuna göre yapılacak işlemler için hazırlık yapılmaktadır. Gerekli malzemeler tarafımızca temin edildikten sonra asma tavanın uygulanacağı bölge için gerekli ölçümlemeler yapılmaktadır. Ölçü işlemi tamamlandıktan sonra asma tavan için temin edilen malzemeler sırası ile tavanlara uygulanmaktadır. Uygulanacak tavan ister yatak odanız, isterseniz evinizin diğer odaları ya da mutfaklarınız için şık görünümler elde edilmek üzere yapılabilir. Uygulama esnasında kullandığımız alçıpan malzemeler suya ve ısıya dayanaklı malzemelerden kullanılmaktadır. Herhangi bir yangın ya da su sızıntısı halinde alçıpan asma tavan zarar görmemesi için uygulamada kullanılan malzemeler önem arz etmektedir.

Alçıpan asma tavan uygulaması yapılırken kullanılan metal askı çubuklarının montajının sağlam bir şekilde yapılması halinde asma tavanlarınızda hiçbir sorun ile karşılamayacağınıza emin olabilirsiniz. Dilerseniz alçıpan asma tavanlarınızı spot ışıklarla da şık bir görünüme kazandırabilmekteyiz. Hizmet prensiplerimizin başında önceliğimiz her zaman için müşterilerimizin istek ve ihtiyaçlarıdır. Bu istek ve ihtiyaçlar üzerine alanın da uygun olması halinde farklı tasarımlarla evinizin havasını değiştirmekte ve evinize yeni bir renk katmaktayız. Görenlerin gözlerini kamaştıran bir uygulama ile sizler de evlerinize yeni bir boyut kazandırmak istiyorsanız firmamız ile iletişime geçmek için acele etmelisiniz. Firmamız her daim tüm hizmetleri ile sizlerin yanında olmaktan onur duymaktadır.